Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice gumowe

( liczba produktów: 10 )

Rękawiczki gumowe to ochrona dla paznokci, a także skóry dłoni, które w kontakcie z detergentami, wilgocią cz brudem bardzo szybko się niszczą. Rękawice chronią również naszą skórę przed wysychaniem. Warto wybierać rękawiczki odpowiednie do wykonywanych czynności.

Sortowanie

Rękawiczki gumowe 

Na rynku mamy bardzo szeroką ofertę rękawic gumowych. Wykonywane są z różnych materiałów. Dostępnych jest kilka rozmiarów, a także wiele rozmaitych kolorów rękawic z tworzyw sztucznych. Rękawice gumowe służą w gospodarstwie domowym przy pracach porządkowych, takich jak: sprzątanie łazienki, mycie naczyń, mycie podłóg, schodów, pielenie w ogrodzie i sadzenie roślin. Bardzo ważne jest, aby dopasować rodzaj rękawic, do prac, jakie będziemy wykonywać. Kiedy będziesz mieć do czynienia ze środkami chemicznymi o silnym działaniu, użyj wzmocnionych rękawic, które będą spełniały swoje zadanie. Gumowe rękawiczki, bez wzmocnienia, mogą w bardzo szybki sposób zostać przerwane, dlatego używajmy ich do prac, które nie zagrażają żadnym niebezpieczeństwem. Z kolei rękawice robocze wzmacniane, chociażby wewnątrz siatką, są bardziej odporne i to ich powinniśmy używać w kontakcie z domowymi środkami chemicznymi.

Rękawiczki lateksowe

Najbardziej popularne rękawice używane w gospodarstwach domowych. Rękawiczki lateksowe czarne z kolei są najchętniej używanymi, rękawiczkami jednorazowymi, przez kucharzy. Wśród nich wyróżniamy rękawiczki jednorazowe i rękawiczki wielorazowe. Mogą one być od wewnętrznej strony wzmacniane protektorem przeciwślizgowym, który pomaga w chwytaniu mokrych rzeczy lub w chwytaniu rzeczy mokrymi rękawiczkami. Wykończenie wewnętrzne rękawiczek może być zrobione z bawełnianego poszycia, zwanego folkiem bawełnianym, a także warstwy ocieplającej - rękawice gumowe ocieplane. Rękawice wykonane z dobrej jakości materiałów chronią przed działaniem drobnoustrojów, kwasów, zasad, a także innych substancji. Rękawiczki lateksowe stosowane są podczas prac domowych: sprzątanie, pranie, a także w ogrodzie przy opryskiwaniu roślin, pieleniu, a także nasadzeniach roślin.

Rękawice nitrylowe

Są to rękawice wykonywane z syntetycznego kauczuku, który nie wywołuje reakcji alergicznych, w przeciwieństwie do naturalnego lateksu. Nitryl to materiał, który jest bezpieczny dla alergików. Odporny jest na działanie środków chemicznych, wyróżnia go również duża wytrzymałość na czynniki mechaniczne, takie jak ścieranie i przecięcia. Używa się ich w wielu branżach, między innymi w przemyśle, gastronomii, motoryzacji, czy medycynie. Można je stosować nawet w laboratoriach medycznych, dlatego, że są odporne na przypadkowe rozcięcia. Noszą je lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy na co dzień narażeni są na przeróżne patogeny przenoszone przez ludzi. Ponadto rękawice nitrylowe są bardzo wygodne, ponieważ nie zsuwają się z dłoni, podczas ich użytkowania.

Rękawice do mycia naczyń

Długie rękawiczki do mycia naczyń chronią skórę naszych dłoni przed szkodliwym działaniem wilgoci i środków do mycia naczyń. Są one bardzo wygodne, a ich zewnętrzne wykończenie po wewnętrznej części posiada protektor, który ułatwi nam utrzymanie naczyń w dłoniach. Gdybyśmy użyli rękawic jednorazowych, które nie posiadają protektora, z pewnością nie obyłoby się w stratach talerzy, szklanek i innych akcesoriów kuchennych. W sklepie Florina.pl dostępne są długie rękawiczki w kilku kolorach do wyboru, a także, rzecz jasna, w kilku różnych rozmiarach. Rękawiczki kuchenne przydadzą się również w innych czynnościach związanych ze sprzątaniem kuchni.

Rękawice do sprzątania

Rękawice do sprzątania wielokrotnego użytku są zazwyczaj flokowane. Co to znaczy flokowanie rękawic? Flokuje się wnętrze rękawic, czyli wyścieła odpowiednią wyściółką. Ten zabieg sprawia, że rękawice lepiej dopasowują się do naszych dłoni, ich ściąganie i zakładanie jest o wiele prostsze, niż w przypadku niewyścielonych od wewnątrz rękawic. Rękawice z nieoddychających materiałów mają bardzo duży minus - już w chwilę po założeniu, nasze dłonie bardzo się w nich pocą. Sprawia to, że odczuwamy dyskomfort, rękawice lateksowe wręcz same zsuwają się z dłoni. Flokowanie wnętrza rękawic sprawia, że nasze dłonie mniej się w nich pocą, przez co nie są aż tak mokre. Ten zabieg sprawia również, że rękawice mają dodatkową warstwę, co ogólnie wzmacnia ich budowę, przez co są bardziej odporne na ścieranie, przebicia i przecięcia.

Rękawiczki nitrylowe czy lateksowe?

Patrząc od strony grubości materiału to rękawiczki gumowe zarówno lateksowe, jak i nitrylowe mogą być cienkie i wówczas są one rękawiczkami jednorazowego użytku. Są one bardzo elastyczne, ale także niezbyt trwałe. Zakładając je, nie ma potrzeby odróżniania prawej od lewej, ponieważ wyglądają identycznie. Rękawiczki jednorazowe wykonane z lateksu są bardzo rozciągliwe i nie ma innych bardziej rozciągliwych, niestety bardzo często wywołują reakcje alergiczne. Rękawice nitrylowe wykonane są z gumy syntetycznej, która nie uczula. Ponadto cechują się większą odpornością na ścieranie i przecięcia. Zatem, które wybrać - rękawiczki lateksowe czy nitrylowe? Za rękawiczkami nitrylowymi przemawia również fakt, że są bezpieczne dla środowiska.

pixel